Dekoracja Kościoła

Dekoracja kościoła to usługa, która jest bardzo często wybierana przez nasze pary. Dział florystyczny Pracowni Ślubnej Malinowy Mus może się pochwalić wieloma udanymi realizacjami dekoracji kościoła.

Aby zamówić u nas usługę dekoracji kościoła należy po pierwsze wstępnie zarezerwować u nas termin ślubu. Następnie należy podpytać proboszcza lub księdza w danej parafii, jakie są obostrzenia jeśli chodzi o dekorację, czy są jakieś zakazy i nakazy. W znacznym stopniu ułatwia to rozmowy na temat dekoracji oraz realizację dekoracji w dniu ślubu. Spotkaliśmy już się z wieloma zakazami jeśli chodzi o poszczególne kościoły np.

Fara Poznańska to kościół, w którym nie można zapalać świec w lampionach przy ławkach lub na wysokich stojakach ze względu na przestrzeganie zasad dotyczących zabytków. I w tym momencie ustawianie tego typu ozdób jest bezzasadne ponieważ świeca niezapalona staje się niepotrzebną ozdobą.

Kościół św. Jana Vianey to kościół, w którym w nawie głównej nie można połączyć ławek tiulami lub wstążkami ponieważ jest problem z komunikacją. Zagradzając ławki od wewnątrz doprowadzamy do sytuacji, w której część ławek musi pozostać pusta ponieważ wielkie filary ograniczają wejście do ławki od zewnętrznej strony.

Po przeanalizowaniu informacji dotyczących ślubu przystępujemy do stworzenia stylizacji ślubnej ( kolorystyka, dobór kwiatów i elementów florystycznych, ilość elementów dekoracji itp. ) Po zaakceptowaniu stylizacji zgodnej z wyobrażeniem Państwa Młodych podpisujemy umowę dotyczącą dekoracji kościoła i w dniu ślubu następuje realizacja ślubna.

Zamawiając u nas dekorację kościoła można być pewnym, że wszystko będzie zgodne z naszymi ustaleniami ( jeśli jest jakaś przeszkoda, to zawsze staramy się dążyć do spełnienia maksimum naszych ustaleń, nie dzwoniąc i nie zakłócając dnia ślubu ). Dbamy, aby kościół wyglądał stylowo, a dekoracja była dopasowana do wielkości i kolorystyki wnętrza kościoła.

Staramy się, aby dekoracja była dopasowana indywidualnie do potrzeb i budżetu każdego klienta. Można wybrać dekoracje opartą na jednej z naszych realizacji, możemy stworzyć indywidualny projekt lub klient sam może przedstawić nam swój projekt dekoracji, a my tylko zajmujemy się realizacją. Jesteśmy otwarci na sugestie naszych klientów.

Nasi klienci najczęściej zamawiają dekorację w kolorze bieli i zieleni, ale my jesteśmy otwarci również na inną kolorystykę. Najważniejsze są dla nas kwiaty ( wykonujemy dekoracje tylko z kwiatów żywych ) czyli kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty. Dysponujemy dywanami do kościołów, wazonami, wysokimi stojakami, lampionami w wielu rozmiarach i kształtach – jednym słowem jesteśmy przygotowani na wszystko, no może prawie wszystko.

Czego nie robimy? Nie wykonujemy dekoracji, która jest sprzeczna z naszym poczuciem estetyki. Sztucznym kwiatom i tandecie ślubnej mówimy nie. I nie wykonujemy dekoracji, która jest niezgodna z wytycznymi danego kościoła ponieważ nie chcemy się narazić na stres związany z dyskusjami z kościelnymi i księżmi.

A i co najważniejsze staramy się dopasować do budżetu przygotowanego na dekorację kościoła.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć oraz do zapoznania się z naszymi gotowymi propozycjami.

Eustomy w dekoracji kościoła