Home Dekoracje Ślubne Dekoracja Kościoła

Dekoracja Kościoła

Dekoracja kościoła to usługa, która jest bardzo często wybierana przez nasze pary. Dział florystyczny Pracowni Ślubnej Malinowy Mus może się pochwalić wieloma udanymi realizacjami dekoracji kościoła.

Aby zamówić u nas usługę dekoracji kościoła należy po pierwsze wstępnie zarezerwować u nas termin ślubu. Następnie należy podpytać proboszcza lub księdza w danej parafii, jakie są obostrzenia jeśli chodzi o dekorację, czy są jakieś zakazy i nakazy. W znacznym stopniu ułatwia to rozmowy na temat dekoracji oraz realizację dekoracji w dniu ślubu. Spotkaliśmy już się z wieloma zakazami jeśli chodzi o poszczególne kościoły np.

Fara Poznańska to kościół, w którym nie można zapalać świec w lampionach przy ławkach lub na wysokich stojakach ze względu na przestrzeganie zasad dotyczących zabytków. I w tym momencie ustawianie tego typu ozdób jest bezzasadne ponieważ świeca niezapalona staje się niepotrzebną ozdobą.

Kościół św. Jana Vianey to kościół, w którym w nawie głównej nie można połączyć ławek tiulami lub wstążkami ponieważ jest problem z komunikacją. Zagradzając ławki od wewnątrz doprowadzamy do sytuacji, w której część ławek musi pozostać pusta ponieważ wielkie filary ograniczają wejście do ławki od zewnętrznej strony.

Po przeanalizowaniu informacji dotyczących ślubu przystępujemy do stworzenia stylizacji ślubnej ( kolorystyka, dobór kwiatów i elementów florystycznych, ilość elementów dekoracji itp. ) Po zaakceptowaniu stylizacji zgodnej z wyobrażeniem Państwa Młodych podpisujemy umowę dotyczącą dekoracji kościoła i w dniu ślubu następuje realizacja ślubna.

Zamawiając u nas dekorację kościoła można być pewnym, że wszystko będzie zgodne z naszymi ustaleniami ( jeśli jest jakaś przeszkoda, to zawsze staramy się dążyć do spełnienia maksimum naszych ustaleń, nie dzwoniąc i nie zakłócając dnia ślubu ). Dbamy, aby kościół wyglądał stylowo, a dekoracja była dopasowana do wielkości i kolorystyki wnętrza kościoła.

Staramy się, aby dekoracja była dopasowana indywidualnie do potrzeb i budżetu każdego klienta. Można wybrać dekoracje opartą na jednej z naszych realizacji, możemy stworzyć indywidualny projekt lub klient sam może przedstawić nam swój projekt dekoracji, a my tylko zajmujemy się realizacją. Jesteśmy otwarci na sugestie naszych klientów.

Nasi klienci najczęściej zamawiają dekorację w kolorze bieli i zieleni, ale my jesteśmy otwarci również na inną kolorystykę. Najważniejsze są dla nas kwiaty ( wykonujemy dekoracje tylko z kwiatów żywych ) czyli kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty. Dysponujemy dywanami do kościołów, wazonami, wysokimi stojakami, lampionami w wielu rozmiarach i kształtach – jednym słowem jesteśmy przygotowani na wszystko, no może prawie wszystko.

Czego nie robimy? Nie wykonujemy dekoracji, która jest sprzeczna z naszym poczuciem estetyki. Sztucznym kwiatom i tandecie ślubnej mówimy nie. I nie wykonujemy dekoracji, która jest niezgodna z wytycznymi danego kościoła ponieważ nie chcemy się narazić na stres związany z dyskusjami z kościelnymi i księżmi.

A i co najważniejsze staramy się dopasować do budżetu przygotowanego na dekorację kościoła.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć oraz do zapoznania się z naszymi gotowymi propozycjami.

Eustomy w dekoracji kościoła